obláčky

ovce1
ovce2

Chráněná Dílna Almara

Díky tomu, že si připadáme ještě dost mladí na to, abychom se drželi osvědčených jistot a postupů a máme odvahu pustit se i do věcí, které nemají jednoduché řešení, rozhodli jsme se ve Vsetíně otevřít chráněnou truhlářskou Dílnu Almara.

Věříme, že je potřeba umět se dívat kolem sebe a všímat si lidí, co na první pohled nejsou vidět a dát jim příležitost objevit, projevit a rozvinout své schopnosti.

Rádi objevujeme skryté talenty v sobě i druhých, a tak chceme v Dílně Almara vytvořit bezpečný a příjemný prostor pro rozvíjení manuální zručnosti a kreativity, kde lidé s hendikepem dostanou příležitost chodit do zaměstnání, tj. zajistit si vlastní prací výdělek, tak jak to zná z každodenního života většina z nás.

Jde nám o to, dát těmto lidem možnost smysluplné práce, jejímž výsledkem je kvalitní a konkurenceschopný výrobek a dopřát jim také radost z odměny za odvedenou práci.

Co máme v plánu?

Jsme bývalí zaměstnanci sociálně terapeutické dílny Naděje Vsetín a díky tomu máme praxi v oblasti práce s hendikepovanými lidmi, u kterých vidíme velký nevyužitý potenciál dovedností a chuť pracovat. Od dílny Naděje jsme dostali příležitost převzít zakázku pro firmu stokrle s.r.o. na kompletaci dřevěných stoliček, které budou naši zaměstnanci s pomocí asistentů skládat, brousit, natírat a balit do krabic. Zatím fungujeme ve zkušebním provozu a výrobu plánujeme spustit v plném rozsahu v pronajatých prostorách.

Na našeho prvního odběratele, firmu stokrle s.r.o., se můžete podívat na jejich webu.

Co nám chybí a co potřebujeme?

Jelikož jsme na začátku, tak to, čeho máme dost, je nadšení pro dobrou věc, chuť dělat v životě to, co nám dává smysl a odhodlání nevzít do zaječích při prvním nezdaru.

Rozhodně nezačínáme od nuly. Máme zakázku, máme vyhlédnuté prostory pro dílnu, máme zkušené asistenty a zaměstnance s chutí pracovat. Zodpovědně, střídmě a co nejrealističtěji jsme si připravili rozpočet. Co nám chybí, jsou peníze na nájem, vybavení a mzdy na prvních pár měsíců fungování dílny, než se provoz stabilizuje.

Kromě této zakázky máme kapacitu a chuť rozšířit portfolio našich výrobků a služeb i na další odběratele. Proto hledáme další zakázky, které by odpovídaly schopnostem našich hendikepovaných zaměstnanců. Jedná se například o kompletovací a balicí práce, skartace, třídění, zahradnické práce a podobné činnosti.

Jak nám můžete pomoct?

Pomoct nám můžete finančním darem na náš transparentní účet.

Transparentní účet Spolku Almara č. 2102009494/2010.

Můžete nám pomoci i doporučením nebo zadáním zakázky, kterou by mohli naši zaměstnanci s hendikepem realizovat. Pokud o něčem takové víte, kontaktujte nás.

Tady můžete přispět

Pokud se Vám náš záměr líbí můžete nás snadno podpořit na náš transparentní účet.

Platbou pomocí tohoto QR kódu přispějete na realizaci a provoz chráněné dílny Almara částkou 100,- Kč na transparentní účet Spolku Almara č. 2102009494/2010

Platbou pomocí tohoto QR kódu přispějete na realizaci a provoz chráněné dílny Almara částkou 200,- Kč na transparentní účet Spolku Almara č. 2102009494/2010

Platbou pomocí tohoto QR kódu přispějete na realizaci a provoz chráněné dílny Almara částkou 500,- Kč na transparentní účet Spolku Almara č. 2102009494/2010

Spolek Almara